Charakterystyka hektora i achillesa

Sprawdzone, oraz zatwierdzone przez eksperta!
Materiał pobrano już 407 razy!
Pobierz plik charakterystyka_hektora_i_achillesa już teraz w jednym z następujących formatów – PDF, DOC. W skład proponowanej pomocy szkolnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranych zagadnień edukacyjnych. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych w naszym portalu internetowym dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym! Masz pytanie? My mamy odpowiedź!
  • Tylko zweryfikowane pomoce edukacyjne
  • Wszystkie materiały są aktualne
  • Błyskawiczne, nielimitowane oraz natychmiastowe pobieranie
  • Dowolny oraz nielimitowany użytek własny

W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca.Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który z tych wielkich osobowości zasługuje na większe uznanie. Oboje odznaczali się ogromną siłą ciała i ducha. Hektor. Hektor był synem Hekuby i Priama. Równiez był to potężny mężczyzna, ale jego twarz nie była już tak kobieca, jak ta Achillesa. Był wspaniałym, a przede. Mimo nadludzkiej siły, wspaniałej muskulatury i niemożności zranienia go Achilles twarz ma piękną, delikatną, prawie dziewczęcą. Hektor zaś był bardzo męski, Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i.

Charakterystyka Hektora

Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju. Hektor jest jednoznacznie postacią pozytywną i wyidealizowaną przez Homera. Stanowi oparcie dla swojego ludu i dzielnie walczy w obronie Troi, za którą oddaje. Hektor posiada silny kręgosłup moralny, szanuje prawa ludzkie i boskie. Ze względu na swoje męstwo, staje się faworytem Apollina. Bóg cierpi po śmierci herosa, Mimo nadludzkiej siły, wspaniałej muskulatury i niemożności zranienia go Achilles twarz ma piękną, delikatną, prawie dziewczęcą. Hektor zaś był bardzo męski, Często zestawia się cechy charakteru Hektora z przymiotami jego wroga – Achillesa. Ten ostatni, wojownik zachwycający dziewczęcą niemal urodą oraz delikatnymi.

Porównanie Achillesa i Hektora

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. Autor Homer. Autorem opracowania jest: Paulina Słoma. Oblężenie Troi przez Achajów było wywołane porwaniem. Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie”. Należą oni do wrogich wobec siebie obozów:. Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają. Zadanie: charakterystyka porównawcza achillesa i hektora Rozwiązanie: achilles był synem peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej tetydy,

Oceń postawę Hektora i Achillesa

Achilles i Hektor – charakterystyka i ocena bohaterów wojny trojańskiej. Nie ma za pewne osoby, która nie słyszałaby o przepięknym, osławionym w bojach, A teraz spróbuj sam/sama: Oceń postawy Agamemnona i Achillesa. Achilles nie chce żadnego porozumienia z Hektorem, pragnie jego śmierci i tę śmierć mu. Różnice: Od Hektora różniła Achillesa duma, niezdrowa ambicja, Jest symbolem postawy bohaterskiego obrońcy ojczyzny, prawego wojownika, który bronił. Achilles i Hektor – charakterystyka porównawcza, Homer Iliada – streszczenie i opracowanie.Wygląd zewnętrzny: O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach. Achilles – syn T..

Achilles i Hektor

Kiedy czytamy mit o wojnie trojańskiej, w naszej pamięci często zostaje walka Achillesa z Hektorem. Pozornie obaj są podobni do siebie, jednak, kie..Tak więc Achillesem powodują raczej osobiste uczucia, miłości i zniewagi, Hektorem – dobro rodaków, miłość ojczyzny. Obu rycerzy cechuje odwaga i duma, w. Wygląd zewnętrzny: O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach. Achilles – syn T..Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty. Cechowała go pycha, duma i. Achilles i Hektor to bohaterowie Iliady Homera Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić że dwie główne postacie mitu mimo że wydają.